Atrakcje ślubne dla gości – po ceremonii

Każdej Parze Młodej zależy na tym, aby jej wesele zapisało się dobrymi wspomnieniami w pamięci zaproszonych gości. Aby tak się stało pary szukają więc coraz bardziej oryginalnych sposobów na uatrakcyjnienie imprezy. Niestandardowe rozwiązania mogą nie tylko być gestem w stronę gości, ale i nam sprawić przyjemność. I warto przygotować niespodzianki już po samej ceremonii, a jeszcze przed weselem.

Ciekawym pomysłem jest tzw. poczta weselna. Jest to kreatywne rozwiązanie ułatwiające zbieranie kopert – z życzeniami, czy też z prezentem w postaci gotówki. Z dwóch powodów warto ten pomysł wykorzystać. Po pierwsze, mamy pewność, że żadna koperta nigdzie się nie zawieruszy. Zazwyczaj bowiem koperty trafiają najpierw do rak świadków, potem lądują w jakimś pudle albo w reklamówce, a na koniec trafiają do samochodu. Niewiele par przywiązuje wagę do ich estetycznego przechowywania w chwili składania życzeń pod kościołem, ale choć to detal – warto o niego zadbać.

Po drugie, poczta weselna, czyli po prostu zwykła skrzynka pocztowa, ustawiona w widocznym miejscu, będzie atrakcyjną dla gości formą wręczenia koperty. I na pewno takie rozwiązanie ich zaskoczy. A to przecież może być dopiero początek atrakcji. Co jeszcze można zafundować gościom pod kościołem lub urzędem stanu cywilnego? Na przykład:

  • Wypuszczenie baniek mydlanych. Może się odbyć z wynajętego agregatu obsługiwanego przez jedną osobę lub przez najmłodszych gości naszego wesela, których w zestawy do robienia baniek wyposażą świadkowie. Bańki można też wypuścić już na weselu, podczas pierwszego tańca.
  • Wypuszczenie gołębi lub motyli. Te pierwsze są symbolem miłości, te drugie są bajecznie kolorowe, a obojętnie na co się zdecydujemy, każda z tych opcji bardzo ucieszy oczy gości. Zwłaszcza przy słonecznej pogodzie.
  • Konfetti z tuby – jako alternatywa dla rzucanego przez gości ryżu czy płatków róż. Najlepszy efekt gwarantuje użycie kilku tub naraz.

Wymienione wyżej atrakcje ślubne tworzą niesamowitą atmosferę, robią na gościach wielkie wrażenie i są tłem do znakomitych zdjęć. Ich koszty wahają się od 100 do 500 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>