Biżuteria panny młodej – najważniejszy jest umiar

Na wyborze sukni ślubnej nie kończą się problemy ze ślubną stylizacją. Oprócz wyboru butów, welonu czy bukietu, każda Panna Młoda musi też rozważyć czy i jaką w tym dniu założy biżuterię. Nie jest ona nieodzownym dodatkiem, ale pozwala zaakcentować wyjątkowość naszego wyglądu tego dnia.

Biżuteria musi pasować przede wszystkim do ślubnej kreacji i komponować się z resztą stroju. Skromną sukienkę można uzupełnić bogatą zdobioną kolią, ale gdy suknia sama w sobie jest bardzo strojna, wystarczą tylko delikatne dodatki. Pamiętajmy, że nadmiar szkodzi, a biżuteria nie powinna być „konkurencją” dla sukni.

Czasami cały komplet biżuterii: kolczyki, naszyjnik, bransoletka – to za dużo. W niektórych wypadkach wystarczy sama ozdoba we włosach. Oto kilka rad, którymi warto się kierować dobierając biżuterię do sukni:

  • Jeśli wybieramy wyraziste, duże kolczyki, zrezygnujmy z naszyjnika.

  • Długie kolczyki wyglądają najlepiej, gdy mamy spięte włosy i odsłonięty dekolt, jednak zakładamy je również, gdy mamy włosy rozpuszczone, bo małych kolczyków wówczas w ogóle nie widać.

  • Do sukni w stylu księżniczki pasują najbardziej ozdoby typu diadem we włosach czy kolia na szyi. Idealną ozdobą do tak efektownej sukni będzie też pas biżuteryjny.

  • Jeśli gorset sukni z odkrytymi ramionami jest bogato zdobiony, nie potrzebuje on już towarzystwa naszyjnika.

  • Jeśli suknia ślubna ma ozdobę w postaci kolorowych elementów, biżuterię warto dobrać pod ich kolor.

  • Do okrągłego dekoltu pasuje okrągły naszyjnik. Przy dekolcie w kształcie litery V sprawdzi się naszyjnik przypominający właśnie tę literę (lub literę Y).

To od Panny Młodej zależy, czy wybierze biżuterię ze złota, srebra, zdobioną diamentami czy perłami, a może sztuczną. Jedyne, czego należy się wystrzegać to łączenia ozdób różniących się tworzywem czy kolorem oraz mieszania elementów różnych zestawów. Modna jest dziś biżuteria sutaszowa, która może być kolorowym akcentem w naszym stroju.

Przy wyborze biżuterii ślubnej można kierować się sentymentem – założyć naszyjnik czy bransoletkę podarowaną przez narzeczonego, albo kolczyki odziedziczone po babci. Ale tylko w tym wypadku jeśli będą one pasować do naszej stylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>