Czym się kierować wybierając bukiet ślubny ?

Ślubny bukiet to niezbędnik każdej Panny Młodej. Bukiet jest ozdobą, ale i symbolem młodości Panny Młodej. Wiązanka ślubna powinna pasować do jej charakteru, ale przede wszystkim do sukni ślubnej. Wybierać możemy między kilkoma rodzajami bukietów:

  • Biedermeier. Jest to najbardziej znana forma bukietu. Składa się on z gęsto ułożonych obok siebie kwiatów i ma kolisty kształt. Jest uniwersalnym wyborem, bo pasuje do niemal wszystkich sukien.

  • Bukiet kaskadowy. Charakteryzuje się on kwiatami spływającymi, zwisającymi z rąk Panny Młodej. Wydłużona linia kwiatowa ma optyczne działanie wyszczuplające, a sam bukiet wygląda efektownie i elegancko. Taka wiązanka pasuje najbardziej do sukien mocno dopasowanych,

  • Bukiet typu berło. Wykonywany z kwiatów o długich łodygach, dzięki czemu przypomina właśnie berło. Pasuje przede wszystkim do sukien w stylu nowoczesnym.

Oczywiście, bukiet może przyjąć też inny kształt – wachlarza, kuli, a nawet torebki, ale są one mniej popularne. Coraz częściej natomiast można spotkać Pannę Młodą z bukietem z polnych kwiatów w ręku, który sprawdzi się przy prostych sukniach, pozbawionych zdobień.

 Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej wiązanki należy wziąć pod uwagę kilka uwag:

  1. Wiązanka powinna być dobrana do figury Panny Młodej. Kobiety o filigranowej figurze nie powinny mieć zbyt przytłaczającego je bukietu, z kolei kobiety postawne powinny unikać zbyt drobnych wiązanek.

  2. Bukiet dobieramy do rodzaju sukni. Do sukni bogato zdobionych pasują proste bukiety, natomiast suknie skromniejsze dają pole do popisu fantazyjnym wiązankom.

  3. Bukiet dobieramy także do koloru sukni. Kolor kwiatów powinien być przynajmniej o ton ciemniejszy od koloru sukni. Jeśli suknia posiada elementy kolorowe to wskazane jest by podobnego koloru kwiaty znalazły się w bukiecie.

Same kwiaty to już dziś jednak za mało. Wiązanki ślubne zdobią coraz częściej takie elementy jak piórka, perełki, szyszki czy malutkie owoce. Dekoracje warto jednak uzależnić od pory roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>