Idealny pierwszy taniec

Przyjęło się, że pierwszy taniec podczas przyjęcia weselnego musi być wyjątkowy. Nic w tym dziwnego – w końcu to pierwszy taniec Was jako małżonków. Jest to istotny moment wesela także dla gości

– wszyscy zbierają się na parkiecie, a ich oczy utkwione są w Parę Młodą. W tym momencie warto zaznaczyć, że nawet jeśli Wasz taniec nie będzie idealny, goście i tak będą Wami zauroczeni. W końcu bije od Was najszczersza, najprawdziwsza miłość i radość ze złożonej przed chwilą przysięgi.

To jednak nie oznacza, że macie sobie odpuścić wszelkie przygotowania do pierwszego tańca. Wręcz przeciwnie. Pierwszy taniec powinien być dla Was dużym przeżyciem i przyjemnością. Warto zatem dobrze go zaplanować.

Na początek musicie zdecydować, jaki taniec wykonacie. Najczęściej wybierany przez pary jest walc angielski lub wiedeński. Walc to taniec stosunkowo prosty, taniec w którym się płynie, taniec bardzo romantyczny. Ale choć ten taniec nie wymaga szczególnych umiejętności tanecznych, jeśli nie lubicie (lub nie umiecie) tańczyć, warto udać się na kurs tańca.

Przyda się on nie tylko w trakcie pierwszego tańca, ale i całego wesela. Kilka czy kilkanaście lekcji pozwoli opanować podstawowe kroki taneczne. Możecie zapisać się na kompleksowy kurs kilkumiesięczny lub krócej trwający kurs dla nowożeńców. Oczywiście, jeśli chcecie zerwać z tradycją, możecie zdecydować się na ułożenie własnej choreografii do pierwszego tańca. Taki pomysł zyskuje na popularności, a pary coraz chętniej tańczą do miksu swoich ulubionych piosenek.

Na koniec pozostaje kwestia być może najważniejsza – jaką piosenkę wybrać na pierwszy taniec? Ponieważ to najbardziej „Wasz” taniec, może to być jedna z Waszych ulubionych piosenek, z którą macie miłe wspomnienia lub po prostu darzycie ją szczególna sympatią. Wybranie takiej piosenki uczyni ten moment jeszcze piękniejszym. Najczęściej na pierwszy taniec wybierane są piosenki spokojne i romantyczne, ale nie ma przeszkód byście zaskoczyli gości muzyką bardziej żywiołową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>