Jak ubrać Pana Młodego ?

Istnieje kilka możliwości stylizacji w tym dniu. Podobnie jak Panna Młoda ma do wyboru różne fasony sukienek, tak Pan Młody też ma w czym wybierać.

  • Garnitur. Najbardziej klasyczna i praktyczna opcja. Ślubny garnitur panowie mogą założyć także na wiele innych okazji. Pozostaje tylko kwestia koloru. Do garnituru bardzo często zakładana jest ozdobna kamizelka.

Garnitur GIACOMO CONTIfoto:  www.giacomo.pl

  • Smoking. To bardziej elegancka wersja garnituru. Marynarka smokingu ma klapy z jedwabiu lub atłasu. Do spodni zakłada się pas z podobnego materiału. Jego kolor musi współgrać z kolorem muchy założonej do białej koszuli.

smoking malibufoto: www.malibu-moda.pl

  • Frak. Najbardziej elegancka propozycja. Frak to marynarka o przedłużanych połach, której nigdy się nie zapina. Pod nim obowiązkowo musi się znaleźć kamizelka. Spodnie są lekko zwężane u dołu. Do fraka poleca się założyć lakierowane buty.

Frak na ślubPanowie mają więc znacznie bardziej ograniczony wybór niż panie, co wcale nie oznacza, że jest on łatwiejszy. Pamiętajmy jednak, że strój Pana Młodego powinien być dostosowany do sukni ślubnej oraz charakteru uroczystości. Jeśli ślub nie odbywa się na świeżym powietrzu, raczej odradza się jasny strój. Odpowiednie są zawsze kolory ciemne: granatowy, czarny czy szary. Kolor powinien być dopasowany do koloru sukni Panny Młodej. Jeśli jest ona biała, powinien być zimny. Kiedy jest ona w kolorze ecru czy pastelowym, polecany jest delikatniejszy kolor garnituru np. brąz. Dobrym pomysłem będzie garnitur z lekkim połyskiem, który pozwoli wyróżnić się Panu Młodemu spośród tłumu gości.

Ślubna koszula powinna być śnieżnobiała i gładka, chyba że również suknia ślubna Panny Młodej nie jest klasycznie biała. Trzymajmy się za to z dala od wzorów. Klasyka jest bezpieczniejsza. Popularność zyskują obecnie koszule wyróżniające się małymi, czarnymi guziczkami i to jest akurat „szaleństwo” na które można sobie pozwolić. Buty natomiast powinny być proste i eleganckie, nie posiadać wzorów i być wiązane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>