Kalendarz Panny Młodej – kiedy i w jakiej kolejności zacząć przygotowywać się do ślubu ?

Aby dzień ślubu był wyjątkowy i przebiegł bez żadnych wpadek i nadmiernego stresu, musisz poczynić przygotowania odpowiednio wcześniej. Każda z nas ma inny rodzaj cery, inny rodzaj włosów oraz inny typ urody, dlatego ważne jest aby w dzień ślubu wszystko ze sobą współgrało.

Pół roku przed tym ważnym dniem, a nawet trochę wcześniej, powinnaś udać się do kosmetologa. Ten musi dokładnie obejrzeć i zbadać Twoją cerę, aby określić jej rodzaj i dobrać wedle jej potrzeb zestaw zabiegów pielęgnacyjnych. Doprowadzenie skóry do porządku zajmuje minimum kilka tygodni, dlatego im szybciej się za to zabierzemy – tym lepiej.

Około 5 miesięcy przed ślubem czas zacząć systematyczne zabiegi. W tym czasie warto też zgłosić się do wizażystki – często zapełniają one swój kalendarz miesiące przed uroczystością i może się okazać, że w dniu Twojego ślubu będą niedostępne, a tego nie chcemy.

Trzy miesiące przed ceremonią powinnaś udać się do fryzjera i wstępnie ustalić kolor Twoich włosów i fryzurę ślubną. Fryzjer powinien też sprawdzić ich stan i wybrać odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne, aby świetnie prezentowały się w dniu ślubu.

8 – 10 tygodni przed ślubem warto zdecydować się na zabiegi ujędrniające aby dobrze prezentować się w sukience. Miesiąc przed ślubem czas na makijaż próby i fryzurę próbną. Warto też zając się dłońmi i stopami – zastosować odpowiednie zabiegi nawilżające i zacząć eksperymentować z kolorem lakieru do paznokci. Następnie na tydzień przed ślubem czas przejść się do kosmetyczki na regulację brwi oraz depilację. W zależności od tego, jak długo po takich zabiegach utrzymuje się u Ciebie opuchlizna czy zaczerwienienie, umów się na zabiegi tak, aby w dzień ślubu nie było po nich śladu.

Natomiast dzień przed uroczystością czas przede wszystkim na wyciszenie. Możesz też udać się na masaż relaksujący, który pomoże Ci ukoić nerwy i przedślubny stres. Natomiast w dzień ślubu oddaj się w ręce fryzjera i wizażystki. Idealna fryzura i makijaż, sukienka – jesteś gotowa stanąć przed ołtarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>