Makijaż ślubny cześć 2 – krok po kroku

W tej części zajmiemy się krok po kroku procesem wykonywania ślubnego makijażu. Przede wszystkim, skóra musi zostać odpowiednio do tego przygotowana – oczyszczona za pomocą mleczka oraz potraktowana tonikiem odpowiednio dobranego do rodzaju skóry panny młodej.

Następnie na jej twarz nakłada się odpowiedni krem – dla kobiet o cerze tłustej matujący, dla pań z cerą suchą – nawilżający. Kolejnym, kluczowym krokiem jest nałożenie bazy pod makijaż, która utrwali podkład i inne kosmetyki. Dla cery tłustej polecana jest mineralna, dla cery suchej i dojrzałej – silikonowa. Bazy nie można nałożyć za dużo – jej nadmiar spowoduje ważenie się podkładu i jego zbierania w bruzdach i zmarszczkach mimicznych.

Kolejny etapem jest nałożenie podkładu odpowiednio dobranego do rodzaju i kolorytu cery. Ważne jest aby w efekcie końcowym twarz nie odznaczała się od szyi. Kolejnym krokiem jest nałożenie korektora – zielonego na zaczerwienienia i popękane naczynka a żółty na sińce pod oczami. Następnie nakładamy koniecznie bazę do pod cienie na powieki – dzięki temu nie będą się one rolować, osypywać i utrzymają na powiekach przez wiele godzin.

Kolejnym, jednym z najważniejszych etapów jest zmatowienie skóry. Do tego potrzebujemy dużych ilości pudru, koniecznie transparentnego – z początku po jego zastosowaniu twarz może się wydawać nienaturalnie blada, ale po jakimś czasie puder utlenia się i twarz nabiera naturalnego kolorytu. Pudru musi być tyle, aby twarz „ nie kleiła się” w żadnym miejscu co zagwarantuje trwałość makijażu.

Następnie, w zależności od kształtu twarzy, trzeba ją wykonturować za pomocą ciemniejszego odcienia pudru. Potem nakładamy róż na kości policzkowe i rozświetlacz – pod łukiem brwiowym, na środek czoła, nos oraz na szczyty kości policzkowych. Następnie czas na makijaż oka – to już jest kwestia bardzo indywidualna.

Niektóre Panny Młode stawiają na wyraziste oko inne na bardziej naturalne. W obu przypadkach warto zdecydować się na doklejanie sztucznych kępek rzęs – powiększą one oko i nadadzą mu „koci” wygląd. Decydując się na podkreślenie linii rzęs warto skorzystać z żelowego eyelinera – będzie bardziej trwały niż kredka. Malując usta powinniśmy skorzystać z konturówki odpowiednio dobranej do koloru pomadki.

Dzięki konturówce dłużej utrzyma się ona na ustach. Oprócz tego istotą jej trwałości jest położenie na wargach podkładu oraz przypudrowanie ich – w ten sposób kolor pozostanie na ustach dłużej. Na koniec całą twarz spryskuje się fixerem – zapewnia on stopienie się ze sobą warstw makijażu i dzięki temu staje się on wodoodporny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>