Makijaż ślubny od podstaw – część 1

Makijaż ślubny jest specyficznym rodzajem makijażu – nie jest to typowy make-up dzienny, ale też nie jest to makijaż jak do sesji zdjęciowej. Panna młoda musi wyglądać olśniewająco przez wiele godzin – ślub, sesja ślubna, wesele do białego rana.

Nie możemy też zapomnieć, że po zawarciu związku małżeńskiego, wszyscy goście składają parze młodej życzenia, wymieniając uściski i pocałunki co z pewnością zniszczy nieodpowiednio wykonany makijaż. Dlatego warto zastanowić się wcześniej nad idealnym makijażem ślubnym, aby w ten dzień wszystko było zapięte na ostatni guzik.

Jak wyglądać olśniewająco przez cały czas trwania uroczystości i świętowania?

Przede wszystkim należy udać się na makijaż próbny minimum kilka tygodni przed ślubem do poleconej kosmetyczki lub wizażystki i przedstawić jej wizję swojego wymarzonego makijażu ślubnego. Musimy się liczyć z tym, że makijażystka może zasugerować zmianę koncepcji i jeżeli to nastąpi należy się nad tym zastanowić. Nie zawsze taki makijaż jaki sobie wymarzyłyśmy na ślub będzie współgrał z naszą biżuterią, bukietem czy dodatkami pana młodego.

Oczywiście, ostatnie zdanie zawsze będzie należało do Ciebie – to przecież Twój dzień. Makijaż próbny ma na celu sprawdzenie, czy na pewno wszystko pasuje i czy chcesz tak a nie inaczej wyglądać w dzień ślubu. Po zobaczeniu się w lustrze można zmienić szczegóły makijażu bądź zmienić go całkowicie.

Z założenia makijaż ślubny nie powinien być makijażem mocnym, ciemnym. Po całonocnej zabawie nie chcemy, abyś na zdjęciach wyglądała na przemęczoną, a ciemne i ciężkie kolory mogą to zdecydowanie podkreślić. Ważne, aby zatuszować niedoskonałości, skorygować kształt twarzy i uwydatnić Twoje naturalne piękno.

Na świecie nie jest nowością, że makijażowi ślubnemu poddawany jest też pan młody, aczkolwiek jeszcze niektórym ciężko w to uwierzyć. Nie mówimy tu oczywiście o pełnej stylizacji, ale o podkładzie i zmatowieniu skóry transparentnym pudrem. Dlaczego ? Przede wszystkim ze względu na pamiątkowe fotografie z tego ważnego dnia.

Panna Młoda z idealnie matową cerą wyjdzie na zdjęciach powalająco, a Pan Młody będzie niestety – kolokwialnie mówiąc – świecił się jak żarówka, zarówno na zdjęciach z wesela jak i z ślubnej sesji zdjęciowej ( trochę mniej, ale jednak). Warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem, ponieważ zdjęcie i film z tej wyjątkowej uroczystości do białego rana, będzie pamiątką do końca życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>