Manicure i pedicure hybrydowy – czyli jak zadbać o paznokcie aby wytrzymału ślub, wesele i poprawiny.

Zadbane i ładnie pomalowane paznokcie to element ślubnej kreacji. Często jednak zdarza się, że lakier odpryskuje i łatwo go zarysować. Wiele z nas decyduje się na zwykły manicure, czyli położenie bazy, koloru i tzw. top coatu, jednak w ferworze przygotowań do ślubu i wesela łatwo taki manicure uszkodzić.

Poza tym, w tym wyjątkowym dniu nie powinnyśmy się już przejmować i skupiać na szczegółach i sprawdzać co chwilę, czy z paznokciami wszystko jest w porządku. Jeżeli chcemy trwałego koloru na paznokciach, warto zdecydować się na zabieg, który zagwarantuje odpowiednią trwałość.

Manicure i pedicure hybrydowy to zabieg gwarantujący nieskazitelny wygląd paznokci przez 2 do 3 tygodni. Najlepiej wykonać go kilka dni przed ślubem. Zabieg jest bardzo prosty, a wybór kolorów ogromny.

Jak wygląda taki zabieg? Czas trwania to maksymalnie godzina. Na początku kosmetyczka odpowiednio przygotowuje paznokcie stóp lub dłoni do zabiegu – opiłowuje je, odsuwa skórki, matowi płytkę paznokciową.

Następnie nakłada się na nią: bazę ( odpowiedzialną za trwałość lakieru i jego prawidłowe przytwierdzenie do płytki paznokciowej), dwie warstwy koloru ( pamiętajmy aby kolor dobrać odpowiednio do swojej biżuterii, bukietu oraz dodatków pana młodego; przed zabiegiem możemy poprosić kosmetyczkę o próbnik i wtedy zadecydować, na jaki kolor chcemy pomalować paznokcie), utwardzacz ( chroniący przed zarysowaniem i odpryskaniem koloru).

Każdą z warstw należy utrwalać pod lampą UV. Jeżeli na paznokciu po kilku tygodniach widoczny jest już odrost płytki, albo jeżeli chcemy zmienić kolor, możemy ściągnąć poprzedni. Nie wolno jednak robić tego samemu – musimy udać się do kosmetyczki. Ta użyje specjalnego płynu do usuwania hybryd na bazie acetonu. Cały zabieg trwa około 10-15 minut i po jego zakończeniu paznokcie wyglądają zdrowo i ładnie, ponieważ manicure hybrydowy nie uszkadza płytki. Od razu po ściągnięciu koloru można przystąpić do kolejnego manicure hybrydowego.

Warto zastanowić się nad wykonaniem takiego zabiegu na paznokcie stóp i dłoni – jego trwałość i fakt, że nie niszczy płytki paznokciowej to jego ogromne zalety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>