Perfekcyjne przygotowanie skóry do ślubnego makijażu – część 1: oczyszczanie

Każda Panna Młoda chce w dzień swojego ślubu wyglądać idealnie. Aby wyglądać oszałamiająco nie wystarczy tylko dobry makijaż – jest on idealny tylko wtedy, gdy nasza cera jest w dobrej kondycji – a no trzeba poświęcić czas i pracę oraz dobrać odpowiednią pielęgnację. Aby uzyskać pożądany efekt, trzeba skupić się na kilku etapach.

Przede wszystkim, kluczem do nienagannej cery jest jej prawidłowe oczyszczanie. O tym kroku wiele z nas zapomina, albo nie przywiązuje do niego większej uwagi. Skóra niedokładnie oczyszczona z makijażu i zanieczyszczeń, które znajdują się w przede wszystkim w powietrzu, jest poszarzała a pozostałości kosmetyków mogą czopować ujścia gruczołów łojowych, co powoduje rozwój w tych gruczołach bakterii i powstawanie niedoskonałości, których potem ciężko się pozbyć.

Skóra powinna być oczyszczana codziennie, rano i wieczorem. Rano – aby usunąć resztki kosmetyków nakładanych na noc oraz nadmiaru sebum, a wieczorem – oczywiście z makijażu. Najlepszymi preparatami do oczyszczania cery są płyny micelarne – pomogą one pozbyć się kosmetyków zwykłych i wodoodpornych, łoju oraz innych zanieczyszczeń. Ponadto te płyny nie zaburzają naturalnego pH skóry, a co za tym idzie – nie zaburzają jej pracy.

Świetnymi zabiegami, które pomagają zachować czystą i zdrową skórę, są te wykonywane w gabinetach kosmetycznych. Pierwszym z nich jest peeling kawitacyjny – specjalne urządzenie emituje fale ultradźwiękowe, które w zetknięciu z wilgotną skórą powodują powstawanie mikropęcherzyków – ich pękanie powoduje oczyszczenie porów skórnych, pozbycie się zaskórników, usunięcie nadmiaru sebum i martwych komórek naskórka, dotlenienie skóry i udrożnienie zaczopowanych ujść gruczołów łojowych.

Kolejnym zabiegiem jest galwanizacja – urządzenie, którego używa kosmetyczka, wykorzystuje prąd stały, absolutnie niegroźny dla klienta. Po przyłożeniu sprzętu do naszej twarzy, przepływający prąd powoduje wytworzenie ciepła, co powoduje chwilowe rozszerzenie naczyń krwionośnych i przekrwienie tkanek – nasza skóra otrzymuje więcej substancji odżywczych oraz tlenu, ułatwiony jest odpływ toksyn i zbędnych produktów przemiany materii, dochodzi do redukcji stanów zapalnych i obrzęków.

Inną metodą oczyszczania twarzy, jest oczyszczanie manualne, zazwyczaj wykonywane w gabinecie. Polega ono na odpowiednim rozpulchnieniu twarzy ( za pomocą maski, lampy cieplnej lub wapozonu) co umożliwia ręczne oczyszczanie porów i pozbywanie się zaskórników. Na koniec nasza skóra zostaje potraktowana D’arsonvalem – antybakteryjnym urządzeniem wytwarzającym ozon, zostaje nałożona maska odżywcza i krem pielęgnacyjny. W przypadku tego zabiegu musimy liczyć się z tym, że nasza skóra przez kilka dni będzie dochodziła do siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>