Pielęgnacja i makijaż kilka dni przed ślubem – jakich błędów nie popełniać.

W tym dniu wszystko powinno być zapięte na ostatni guzik i perfekcyjne. Dlatego warto pamiętać o kilku istotnych sprawach, aby bez stresu przebrnąć przez ślub i wesele.

Ważne jest, aby na kilka dni przed ślubem nie stosować nowych kosmetyków – nie ważne, czy poleciła ci je siostra czy zachwala koleżanka, nie ryzykuj! Nie masz pojęcia, jak może zareagować Twoja skóra – najgorszy scenariusz to odczyn alergiczny albo wysyp niedoskonałości. Niestety w tym przypadku nie możesz sobie na to pozwolić!

Zrezygnuj też z mocnych zabiegów kosmetycznych, takich jak mechaniczne oczyszczanie, głęboki peelingi czy mikrodermabrazja – skóra nie będzie miała wystarczająco czasu na regenerację i trudno będzie ukryć niedoskonałości i zaczerwienienia. To samo tyczy się depilacji ciała czy regulacji brwi.

W dniu ślubu skup się na odpowiednim i delikatnym oczyszczeniu skóry. Następnie zastosuj tonik i swój krem na dzień. Nie ma sensu umawianie się z wizażystką na wczesne godziny ranne – powinnasś się wyspać, a jeżeli ceremonia jest wieczorem albo po południu, to makijaż do tego czasu zdąży się w paru miejscach zetrzeć i konieczne będą poprawki.

Poza tym po tych kilku godzinach, twarz nie będzie już wyglądała na tak świeżą i wypoczętą. Nie polecam też zmiany koncepcji makijażu na ostatnią chwilę – często zdarza się nam wprowadzać zmiany w ostatniej chwili, co podyktowane jest niemałym stresem, a nie zawsze kończy się to dobrze.

Musisz też przygotować się na zabawę do białego rana – z tego powodu powinnaś wziąć ze sobą małą kosmetyczkę, a w niej niezbędne minimum produktów do poprawek. Nie zapomnij o pomadce – od czasu do czasu konieczne jest poprawienie ust, bo kosmetyk ściera się podczas jedzenia i picia. Panie z tłustą cera powinny wziąć ze sobą transparentny puder i przyprószyć nim od czasu do czasu twarz.

Ponadto zapakuj koniecznie do kosmetyczki bibułki matujące – przyciśnięcie ich delikatnie do twarzy usunie nadmiar sebum bez zniszczenia ślubnego makijażu. Powinnaś też mieć kilka patyczków do uszu – świetnie się sprawdzą, gdy z jakiś powodów makijaż się rozmaże. Nie zaszkodzi wziąć ze sobą cielistej kredki do oczu i raz na jakiś czas podkreślić nią linię wodną – tym sposobem, mimo zmęczenia i późnej pory, Twoja twarz będzie wyglądała na wypoczętą. Jeśli jest bardzo gorąco, możesz zabrać ze sobą wodę termalną w spreju – odświeży ona Twoją twarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>