Podziękowania dla rodziców w dniu ślubu

Podziękowania dla rodziców to zwyczaj ślubny, do którego Pary Młode przywiązują dużą wagę. Podziękowanie za trud włożony w wychowanie dzieci, jak i za pomoc przy organizacji wesela, wydaje się czymś naturalnym i chyba żadna Para nie wyobraża sobie, by z niego zrezygnować. Co więcej, ten obyczaj się zmienia. Dziś już Pary nie poprzestają na wręczeniu kwiatów czy kosza ze słodkościami. Więcej do zaoferowania ma przemysł ślubny, ale i inwencja młodych małżonków jest dziś coraz większa.

Zacznijmy od tego, co można przygotować na uroczystość weselną. Tu przede wszystkim w grę wchodzi prezentacja multimedialna lub wyświetlenie filmu z podziękowaniami. Ten pomysł zyskuje sobie coraz więcej sympatyków. Prezentacja może składać się ze zdjęć i muzyki, które połączone ze sobą będą pretekstem do wspomnień i wzruszeń. Podobnie rzecz ma się z filmem. Możemy go nagrać sami, przy pomocy przyjaciół lub powierzyć to zadanie profesjonalnemu kamerzyście.

Popularne zarówno w prezentacjach, jak i filmach, jest wykorzystanie takich elementów jak hasła zapisane na kartkach papieru albo napisane kredą na asfalcie czy murze. Zarówno film, jak i prezentacja powinny też odwoływać się do naszego dzieciństwa czy młodości naszych rodziców. Nie zapominajmy, że to im właśnie ma się taka forma podziękowań spodobać. Choć prawdopodobnie wszyscy goście będą wzruszeni i zachwyceni.

Oprócz podziękowań rodzicom można wręczyć prezent. Tutaj pole do popisu jest duże, jednak warto pamiętać, że czasami nie warto przepłacać i kupować niepotrzebnych rzeczy, byle „odhaczyć” prezent. Warto by nasz podarunek wypływał z serca. Dobry pomysłem będzie album z naszymi zdjęciami. Będzie on pamiątką na wiele lat.

Można też pokusić się o album w bardziej nowoczesnym wydaniu, czyli o zakup ramki cyfrowej. Miłym gestem może być zaproszenie rodziców na kolację z nami do ekskluzywnej restauracji. Innym zyskującym popularność pomysłem jest zafundowanie rodzicom biletów do teatru, opery czy na koncert ulubionego wykonawcy. Jeśli mamy większy budżet, możemy natomiast urozmaicić rodzicom życie wysyłając ich na weekend do SPA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>