Pomysły na filmy ślubne

Moda na rejestrowanie na filmowej taśmie całego, lub znacznej części, wesela powoli odchodzi w zapomnienie. Coraz więcej par rezygnuje z tej formy upamiętnienia ślubu i wesela. Są to na ogół filmy nudne, słabo zmontowane i wszystkie do siebie podobne. Nie oznacza to jednak, że kamerzysta na weselu nie jest obecny.

Coraz więcej par decyduje się bowiem na weselne teledyski w stylu lip dub. Co to takiego? Lipdub to wideoklip, w którym osoby występujące poruszają ustami do odtwarzanej z playbacku piosenki.

realizacja: otash-uz.com

Aby lipdub był ciekawy, liczy się pomysł na scenariusz i choreografia. Gości weselnych warto więc przygotować na to, co ich czeka. Oczywiście ideałem byłoby gdyby wszyscy zgodzili się wziąć udział w teledysku. Dlatego warto wybrać jako playback piosenkę, która będzie dobrze znana większość gości. Oczywiście, nie muszą oni dokładnie znać jej słów, a jedynie poruszać ustami.

Innym pomysłem na niebanalny ślubny jest teledysk montowany z ujęć zrobionych w trakcie przygotowań oraz ceremonii i ślubu. Do tego można tez dokręcić innego dnia sceny w plenerze lub w przestrzeni miejskiej. Elementem obowiązkowym jest jednak ślubny strój. Jako tło do teledysku wybiera się zazwyczaj romantyczne piosenki. jeśli nie brakuje nam kreatywności nasz teledysk możemy zaplanować jako komedię romantyczną, nie bez znaczenia będą tu jednak umiejętności montażysty.

realizacja: FilmLOOK.pl

Złamaniem konwencji typowego filmu ślubnego będzie też wywiad. Wywiad wymaga dużego zaangażowania i poświęcenia ze strony Pary Młodej i dużego profesjonalizmu od kamerzysty. Polega na nagraniu zdjęć z przygotowań, ślubu i wesela, a następnie przeprowadzeniu wywiadu z Parą Młodą, w którym komentują oni swoje przeżycia i poszczególne sytuacje. Fragmenty wywiadu przeplatane są odpowiednimi nagraniami. O wypowiedź można też poprosić najbliższych członków rodzin.

Jak widać, jest w czym wybierać, a decyzja o filmowaniu ślubu i wesela nie musi oznaczać monotonnego filmu, który tak naprawdę nikogo nie bawi. Grunt to znaleźć dobrego kamerzystę, który przekuje nasze pomysły w dobry film lub teledysk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>