Słodki gwóźdź wieczoru, czyli jaki tort weselny wybrać

Jednym z ważnych punktów każdego wesela, można wręcz powiedzieć, że punktem kulminacyjnym, jest moment krojenia tortu ślubnego przez Parę Młodą i częstowania nim zgromadzonych gości. Zazwyczaj w naszej tradycji ma to miejsce o północy. Wybór tortu jest więc nie mniej ważną decyzją niż decyzja o reszcie pozycji, które pojawią się w menu.

Style-me-pretty-pièce-montéeźródło: Style me pretty

Na tort każdy gość czeka najbardziej. Nikt nie jest w stanie oprzeć się pięknie wyglądającej słodkości. Pary Młode starają się więc, by słodki poczęstunek był nie tylko smaczny, ale i zachęcający wyglądem. A tort może być prawdziwym dziełem sztuki. Jakie mamy możliwości w kwestii wyboru tortu?

schody do nieba

- Tort artystyczny w stylu angielskim. Cechuje go estetyczny, artystyczny wygląd. Tort ten jest wykonany z lukru plastycznego, który można barwić. Dzięki niemu tort można przyozdobić na różne sposoby. Na pierwszy rzut oka wygląda jakby był niejadalny, jednak to mylne wrażenie.

Tort w stylu artystycznym

- Tort z cupcake’ków. Urocze babeczki, czyli cupcake’ki, ułożone na trzystopniowej paterze z powodzeniem zastąpią tradycyjny tort. Cieszą oczy i podniebienie. Odpada problem krojenia i dystrybucji wśród gości.

tort składający się z babeczek

- Ekstrawagancki. Osobom, które nie boją się zaskoczyć swoich gości, zaproponować można tort z czekoladek, pianek marshmallows czy różnego rodzaju ciastek. Takie torty wyglądają bardzo efektownie, jednak bardzo trudno je pokroić.

tort z cukierków

- Wybór dotyczy także kształtu tortu. Jest ona powiązana z jego wielkością, a ta z kolei powinna być uwarunkowana liczbą gości weselnych. Możemy zdecydować się na duży tort prostokątny lub tort kilkustopniowy. Inną możliwością są np. trzy okrągłe torty rozłożone na paterze kilkustopniowej.

torty na kilku poziomach

- Istotna jest też dekoracja tortu. Najczęściej dekoruje się torty lukrem, czekoladą, rzadziej owocami czy żywymi kwiatami. Dużą popularnością cieszą się też figurki, które umieszcza się na szczycie tortu. Mogą one być podkreśleniem motywu przewodniego ślub albo mieć charakter humorystyczny. Figurki zazwyczaj przedstawiają Parę Młodą, ale może to być także para zwierząt, ptaków czy dzieci.

tort weselny

źródło fotografii:

starsricha.snydle.com

creativecakeart.moonfruit.com

liverpoolfoodblog.co.uk

www.urbansitter.com

www.pan-centrum.pl

http://3.bp.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>