Słodkie podziękowania dla gości

Od pewnego czasu w dobrym guście jest obdarowywanie gości weselnych drobnym upominkiem, który pełni rolę podziękowań za przybycie na nasze wesele. Idei podziękowań przyświeca jeszcze jeden cel: by goście mieli sympatyczną pamiątkę z naszego wesela. Dlatego to, co im wręczymy musi zawierać tekst, w tym koniecznie datę naszego ślubu, nasze imiona lub inicjały. A co możemy im wręczyć ?

Pomysłów jest wiele i choć początkowo możecie mieć pustkę w głowie, naprawdę okazuje się, że jest z czego wybierać. Pomysł obdarowywania gości przybył do nas z Zachodu i to na zagranicznych weselach należy upatrywać źródła inspiracji. W naszej tradycji przyjęło się obdarowywanie gości weselnych ciastem, którego na weselu zawsze jest za dużo. Jeśli decydujemy się na takie rozwiązanie, które jest zdecydowanie najprostsze i najtańsze, zadbajmy o ładne pudełka, do których zapakujemy ciasto, utrzymane w weselnej stylizacji.

Inne, mniej banalne słodkości, jakie możemy wręczyć gościom to:

  • Migdały w lukrze. Są symbolem nieustającej miłości. Pięć migdałów oznacza pięć życzeń: szczęścia, zdrowia, pomyślności, długiego życia i miłości. Pakuje się je najczęściej w małe woreczki z organzy. Do nich dołącza się karteczki z podziękowaniami. Cena takiego gotowego zestawu to ok. 2 zł.
  • Czekoladki w ozdobnych pudełkach. Zamiast czekoladek mogą być cukierki czy żelki, a nawet M&M’sy. Standardowe kwadratowe pudełka można zastąpić bardziej fantazyjnymi. W Internecie znajdziemy m.in. takie w kształcie krzeseł, fraka, kawałku tortu, serca, motyla czy samochodu. Wybór jest naprawdę ogromny.
  • Cupcake’ki czy cakepopy czyli małe babeczki albo ciasteczka stylizowane na lizaki. Bardzo popularne na zachodzie, bo przede wszystkim cieszą oko. Pakowane w pudełko, ze spersonalizowanymi podziękowaniami.
  • Miód z własnej pasieki, konfitura lub alkohol – jeśli są domowej roboty. Zapakowane w małe opakowania będą bardzo miłym prezentem od serca. Możemy też kupić miniaturki alkoholu serwowanego na weselu i dołączyć je np. do ciasta, które wręczamy gościom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>