Suknia ślubna – gdzie kupić?

Dzień ślubu to dla większości osób najważniejszy dzień w życiu. Każda kobieta chce w tym dniu czuć się wyjątkowo piękna. Dlatego najważniejszym problemem spędzającym pannom młodym sen z powiek jest wybór sukni ślubnej.

Suknia ślubna

Oferta projektantów jest tak ogromna, że ilość sukien jest często wręcz przytłaczająca i zamiast wynosić z zakupów przyjemność, są one dużym utrapieniem. Problem pojawia się także, gdy jesteśmy ograniczeni finansowo.

Ślub i wesele to duży wydatek, jednak wiele osób wychodzi z założenia, że akurat na sukni ślubnej nie warto oszczędzać.

wedding dresses

A zatem w zależności od tego, ile chcemy wydać na suknię, mamy kilka możliwości jej zakupu:

  • W salonie sukni ślubnych. Ceny w salonach zaczynają się już od kilkuset złotych, (jednak trzeba mieć świadomość, że suknie w tej cenie raczej nie będą dobrej jakości), a sięgać mogą nawet dziesiątek tysięcy. Ogromny wybór to niewątpliwie największa zaleta salonów sukni ślubnych.
  • Suknia szyta na zamówienie. Zlecimy ją w pracowni sukien ślubnych, możemy też powierzyć jej uszycie sprawdzonej krawcowej. Decydując się na ten wariant mamy możliwość uszycia wymarzonej kreacji, na przykład na wzór modeli z kolekcji znanych projektantów.

wedding dresses

  • Wypożyczenie. Wypożyczenie sukni oferuje wiele salonów z sukniami ślubnymi. To rozwiązanie jest atrakcyjne, gdy nie zależy nam na tym, by suknię zostawić sobie na pamiątkę. Salony wypożyczają nowe, nie noszone suknie przeważnie za połowę ich ceny sprzedażowej. Ponadto, suknia wcale nie musi wrócić do salonu w stanie nienaruszonym.
  • Zakup sukni używanej. To opcja, która jest chyba najmniej popularna. Większość kobiet nie wyobraża sobie ślubu w sukni, która należała wcześniej do kogoś innego. Jest to jednak duża oszczędność, zwłaszcza, że w pakiecie z suknią często możemy otrzymać także dodatki, takie jak welon czy rękawiczki.

wedding dressesBez względu na to, które rozwiązanie wybierzemy, wybór sukni ślubnej powinien być dobrze przemyślany. Pamiętajmy, by suknia pasowała do naszej sylwetki i odzwierciedlała nasz charakter. Tylko wtedy będziemy się w niej czuć naprawdę dobrze.

Foto:

https://flic.kr/p/9TBoD2
https://flic.kr/p/8JAnGy
https://flic.kr/p/8JAnVs
https://flic.kr/p/f1jcA5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>