W jakich butach do ślubu ?

Buty to istotny element ślubnej stylizacji każdej Panny Młodej. Pozornie wydaje się, że są one najmniej widoczne, bo przecież przez większość czasu zakryte przez suknię ślubną. Ale z dwóch powodów buty nie powinny być lekceważone.

Po pierwsze – warto pamiętać, że buty są odkryte zarówno podczas ceremonii w kościele, gdy Para Młoda klęczy, jak również mogą być widoczne podczas sesji zdjęciowej czy tańców na weselu. Przede wszystkim jednak buty, które wybierzemy na tę okazję muszą być wygodne, bo przyjdzie nam w nich spędzić nawet kilkanaście godzin.

Wybór butów ślubnych powinien więc być staranny i przemyślany. Nie należy go zostawiać na ostatnią chwilę. W wybranych butach warto pochodzić choćby w domu, by nasza stopa się do nich przyzwyczaiła i nie zareagowała w dniu ślubu obtarciami i pęcherzami.

Jest kilka cech butów, które należy wziąć pod uwagę szukając tych do ślubu.

  • Kolor. Buty nie muszą być w kolorze sukni ślubnej. Coraz mniejszą popularnością cieszą się buty białe, zyskują natomiast buty w kolorach cielistych. Takie buty z powodzeniem można jeszcze założyć na inne okazje, w przeciwieństwie do butów białych. Można też się rozglądać za butami srebrnymi. Coraz częściej na nogach Panien Młodych pojawiają się jednak buty kolorowe – różowe, czerwone czy błękitne.

  • Wysokość. Obcas buta nie powinien być zbyt wysoki, zwłaszcza jeśli na co dzień nie nosimy wysokich szpilek. Wygoda to podstawa, dlatego warto szukać szpilek o wysokości obcasa ok. 6-7 cm.

  • Fason. Fason butów zależy właściwie tylko od naszych upodobań, choć powinny mieć na niego wpływ także pora roku, w której bierzemy ślub i długość naszej sukni ślubnej. Możemy wybrać buty typu peep toe, czyli z odkrytymi palcami, pantofle z odkrytą piętą, klasyczne, zabudowane czółenka albo sandałki.

  • Ozdoby. Jeśli mają się pojawić na obuwiu, to raczej tylko w przypadku klasycznej, prostej sukienki.

  • Materiał. Buty mogą być wykonane ze skóry, atłasu, jedwabiu czy koronki. Materiał powinien współgrać z materiałem sukni, ale przede wszystkim być wysokiej jakości.

Buty ślubne warto zakupić jeszcze przed kupnem sukni. W nich bowiem powinna być ona mierzona, gdyż jej długość dopasowuje się do wysokości obcasów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>